KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12044482
*
nr 1204 4482
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, John Broberg (1892-1979). Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 35x27 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:12:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 18:40:15
1
300 kr
17/9 18:47:53
2
250 kr
17/9 18:47:53
1
300 kr (Budbetjänt)
17/9 18:48:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Läs mer om John Broberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john broberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om John Broberg
nr 1204 4482
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, John Broberg (1892-1979). Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 35x27 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 18:40:15 | 1 | 300 kr |
17/9 18:47:53 | 2 | 250 kr |
17/9 18:47:53 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
17/9 18:48:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.Läs mer om John Broberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john broberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30